Coa concesión destes títulos, e o igual que algunhas das Asociacións que xestionan os Libros Xenealoxicos dos países máis prestixiosos en xenética no mundo, Conafe quere recoñecer, por un lado, ás nais de vacas que combinan á vez unha alta producción, unha conformación superior e unha adecuada lonxevidade, e por outro, recoñecer e valorar a aqueles gandeiros que conseguiron criar un número importante destas vacas superiores. (ver Frisona Española nº 151 páxinas 36 e 37).

» VACAS ESTRELA (xullo 2017) » VACAS ESTRELA (todas)

VACAS ESTRELA CRIADAS OU PROPIEDADE DE GANDEIROS GALEGOS
avaliación xullo 2017
NOME VACA TÍTULO XENEALOXÍA ÚLTIMO PROPIETARIO
BOS CHAMPION TARA ET 13 VMO CHAMPION x SKYCHIEF S.A.T. SAN VICENTE DE NIVEIRO
BOS INQUIRER MALPICA 11 VMO INQUIRER x LEE UTE DE BOS
BOS BOLTON TRUDY ET 7 VMO BOLTON x GARTER LAS TRES CHIMENEAS, C.B.
BAIXO IVORI GOLDWYND 7 VMO GOLDWYN x INTEGRITY BAIXO HOLSTEIN
BOS MANTOÑO ALLEN GYPSY ET 7 VMO ALLEN x IGNITER MANTOÑO HOLSTEIN
BOS GIBSON ROSA 7 VMO GIBSON x WADE CABANAS
BAIXO GOLDWYN PAULA 6 VMO GOLDWYN x STORMATIC BAIXO HOLSTEIN
ALIZEE CHAMPION 6370 6 VMO CHAMPION x JESTHER BLANCO
BADIOLA CHAMPION MEGATEA ET 5 VMO CHAMPION x STORMATIC S.A.T. A CAMPA
BOS MR SAM LADY ET 5 VMO MR SAM x AEROWOOD S.A.T. REY DE MIÑOTELO
POZO LEE 9378 5 VMO LEE x RUDOLPH CASA POZO,S.C.
BOS FREELANCE LAUSINA ET 5 VMO FREELANCE x STORM S.A.T. SAN VICENTE DE NIVEIRO
CABANA BISBAL 400 5 VMO BISBAL x STORM S.A.T. CABANA
BOS FORBIDDEN BUTTERCUP ET 5 VMO FORBIDDEN x BELLWOOD CAVADAS S.A.T. XUGA 941
BOS TENDEIRO MORTY VILACOVA ET 5 VMO MORTY x RUDOLPH TENDEIRO,S.C.
PACA AEROSTAR GUAPA KIKA 5 VMO AEROSTAR x GRAND CASA GRANDE DE RODIS
BLANCO LAURIE SHEIK LAUSI 4 VMO ALEXANDER x BAXTER BLANCO
BLANCO ALIZEE IRENE ET 4 VMO SHOTTLE x CHAMPION BLANCO
THI DIADEM O-MAN 4 VMO O MAN x SHOTTLE CUNORDAM, S.C.
BOS SAN RIAN THALIA AIRRAID ET 4 VMO AIRRAID x CHAMPION SAN RIAN SDAD.COOP.GALEGA
BOS BOLTON MALORIE ET 4 VMO BOLTON x THRONE S.A.T. SAN VICENTE DE NIVEIRO
BOS LHEROS SOLEIL ET 4 VMO LHEROS x RUDOLPH CESARES HOLSTEIN, S.C.
MIMOSA BLITZ CARREIRA 4 VMO BLITZ x INTEGRITY CASA CARREIRA
BOS JET STREAM MISSY ET 4 VMO JET STREAM x MARSHALL GANADERIA OS AMERICANOS, S.L.
CASEIRO DE ERNES LEADER XEADA 4 VMO LEADER x JAMES CASEIRO DE ERNES S.A.T.
BOS SEPTEMBER LUBA 4 VMO SEPTEMBER x RUBENS S.A.T. TEIXEIRO
CONCHADOS TOJO NESTA 4 VMO TOJO x BOY CONCHADOS, S.C.
IC AFRICAL SIX OLVEIRA 4 VMO SIX x ARES S.A.T. IGLESIAS 1040 XUGA
0247 4 VMO OUTSIDE BLANCO
BOS CHAMPION DANSSEL ET 4 VMO CHAMPION x EMERSON UTE DE BOS
TATO MIRANDA FORD 4 VMO FORD x CAVADAS TATO
PITUFA DE MONTEIRO CEVIS 4 VMO CEVIS x MARLO EXP.FARRUCO, S.C.
XERCAS NINFA EMERSON 4 VMO EMERSON x WADE GANADERIA PERNAS, S.C.
BOS MILLION CINTIA 3 VMO MILLION x JET STREAM GRANXA VIDUEIRA, S.C.
BOS MILLION AIMI ET 3 VMO MILLION x GOLDWYN CASA FLORA. SDAD.CIVIL
BOS PRONTO MANDARINA ET 3 VMO PRONTO x O MAN CASA FLORA. SDAD.CIVIL
BOS SHOTTLE SELENA ET 3 VMO SHOTTLE x GOLDWYN PONDEROSA HOLSTEINS
BOS CUNDINS CRISTINA GOLDW. ET 3 VMO GOLDWYN x WADE CUNORDAM, S.C.
BOS BAXTER DONNA 3 VMO BAXTER x GOLDWYN GANADERIA CANDENDO, S.C.
PANDIO NIEVES GOLDWYN 3 VMO GOLDWYN x EXTRE GANADERIA AVANCAR,S.C.
BOS DOLMAN ANAIS 3 VMO DOLMAN x GIBSON S.A.T. SAN VICENTE DE NIVEIRO
SAN VICENTE BUCKEYE DORISA 531 3 VMO BUCKEYE x ACTUEEL S.A.T. SAN VICENTE DE NIVEIRO
BOS TEIXEIRO SEPT.GLINDIÑA ET 3 VMO SEPTEMBER x IGNITER S.A.T. TEIXEIRO
LANCERO GOLDWYN XERALDINA 3 VMO GOLDWYN x FONTANS DO LANCERO
VEGA TOLORIU TORA 3 VMO TOLORIU x MASON VEGA, C.B.
GUSTAVO NED NELI 7331 3 VMO NED x LOURO IGLESIAS-FERRADAS, S.C.
MAJOSE SIX SHEILA 3 VMO SIX x CUBEIRO GANADERIA SEIXAS, S.C.
EIRAS FORD NEGRITA 3 VMO FORD x INTEGRITY S.A.T. PAZO DE EIRAS
XESTEIRA BATUKA TITANIC 3 VMO TITANIC x GILBERT S.A.T. FINCA A XESTEIRA
BOS ALLEGRO BEYONCE ET 3 VMO ALLEGRO x MORTY UTE DE BOS
CARBALLO PRW 136 3 VMO CARBALLO x MASON S.A.T. CASA CARBALLO 1023 XUGA
PACA KIKA INQUIRER NACHA 3 VMO INQUIRER x AEROSTAR CASA GRANDE DE RODIS
GRANDE KATERINE SEPTEMB. KENIA 3 VMO SEPTEMBER x OUTSIDE S.A.T. GRANDE
FULLEIRO LANDOI 4663 3 VMO LANDOI x PREVAL GANADERIA FULLEIRO
BOS REGGIE ENA ET 3 VMO REGGIE x STORM BLANCA PALOMA
EL RODIÑO TITANIC JULIA 3 VMO TITANIC x LEE EL RODIÑO
ESPAÑOLA 3 VMO CUBEIRO x SKYLARK GANADERIA OS LOUREIROS, S.L.
A PEDRA MTOTO 244 3 VMO MTOTO A PEDRA S.A.T. Nº 1188 XUGA
TREMOLO 187 2048 3 VMO LANCELOT x MOSKA LANDEIRA SDAD.COOP.GALEGA
EVITA 315 3 VMO MARYLAND x DURANT LANDEIRA SDAD.COOP.GALEGA
TEIXEIRO GOLDWYN GLIA ET 2 VEE GOLDWYN x SEPTEMBER S.A.T. TEIXEIRO
OUTEIRO GOLDWYN CHIARA 2 VE GOLDWYN x BARNES CASA GABINO
BOS BAXTER PACHA ROJA ET 2 VEE BAXTER x SEPTEMBER DIP.PROV.PONTEVEDRA-FINCA MOURISCADE
BOS PRONTO LIZIPAINA ET 2 VEE PRONTO x ZENITH S.A.T. BUSTO-CORZON
BOS JAIME ROY 258 CORINA ET 2 VE ROY x RUDOLPH S.A.T. EMILIO DO JAIME
BOS TOM LOLA ET 2 VEE TOM x AFFINITY GANADERIA OS AMERICANOS, S.L.
FRAGA BUCKEYE SILVELLA 2 VE BUCKEYE x LEREZ FRAGA, S.C.
OSHERDEIROS GOLDW. MARISMA 610 2 VE GOLDWYN x PLAYER S.A.T. OS HERDEIROS 1015 XUGA
22 2 VE PAZOS x LEE LUCIANO DOS QUEIMOS, S.C.
FRADE JOCKO BESN LEONOR 2 VE JOCKO BESN x LEE GANADERIA FRADE,S.C.
DUQUESA DE LOLA THRONE 2 VE THRONE x AEROLINE CASA DE LOLA
XERCASPORTA ULISES TOXA 1 VE ULISES x CADOS PORTALOUSA
PADRON 130 STADEL ROJA 1 VE STADEL x SIESTO GANDEIRA L.CORNES, S.C.

VE: Vacas Estrela.
VEE: Vacas Estrela por fillas procedentes de Transplante de Embrións.
VMO: Vacas Medalla de Ouro.



» MESTRE CRIADOR (novembro 2016) » MESTRE CRIADOR (todos)

MESTRE CRIADOR GALICIA
avaliación novembro 2016
RAZÓN SOCIAL LOCALIDADE (PROV.)
BAIXO HOLSTEIN SARRIA (LU)
GANADERIA PENA BEGONTE (LU)
ALAMBRERO, S.C. RIBADEO (LU)


» MESTRE CRIADOR (novembro 2016) » MESTRE CRIADOR (todos)

MESTRE CRIADOR GALICIA
todos
RAZÓN SOCIAL LOCALIDADE (PROV.) ANO CONCESIÓN
BAIXO HOLSTEIN SARRIA (LU) 2016
GANADERIA PENA BEGONTE (LU) 2016
ALAMBRERO, S.C. RIBADEO (LU) 2016
AS TRAVESAS AGROPECUARIA, S.L. CARRAL (C) 2015
O CHUCO, S.C. A BAÑA (C) 2015
SAT SAN VICENTE DE NIVEIRO VAL DO DUBRA (C) 2015
CHAO IGLESIA SAT 1207 XUGA COSPEITO (LU) 2015
TATO CHANTADA (LU) 2015
PORTO LALÍN (PO) 2015
SAT RIAL 1171 XUGA SANTA COMBA (C) 2014
GRANDA LONGA, S.C.G. NEGREIRA (C) 2014
SAT CASA CAETANO XUGA 1299 COSPEITO (LU) 2014
SAT CAPADOR A PONTENOVA (LU) 2014
XUANA LUGO (LU) 2014
CARAVILLAS TABOADA (LU) 2014
VIEITEZ SILLEDA (PO) 2014
GANADERIA PROVISOR FRIOL (LU) 2013
S.A.T. CASA MENOR 1017 XUGA BOIMORTO (C) 2013
SAT GANADERIA XUSTO CASTRO DE REI (LU) 2013
VILAR DE SUSAO SARRIA (LU) 2013
GANDERIA SANCHEZ SANTIAGO DE COMPOSTELA (C) 2013
SAT PAZO DE EIRAS POL (LU) 2013
S.A.T. VARELA 992 XUGA CASTRO DE REI (LU) 2013
CHUSCO, S.C. RIBADEO (LU) 2013
SC UNAI CELEIRO LÁNCARA (LU) 2012
BELLO TRAZO (C) 2012
PERITO SILLEDA (PO) 2012
GARCIA DUMBRÍA (C) 2012
LOPEZ TELLADO, MASEDA, SC POL (LU) 2012
CARREIRA O INCIO (LU) 2012
PUMAR DE BUXAN VAL DO DUBRA (C) 2012
GANDEIRIA PEREIRON DOZÓN (PO) 2012
MENORA SAT 1208 XUGA COSPEITO (LU) 2011
PEDRO VÁZQUEZ PONTE SANTA COMBA (C) 2011
SAT OS HERDEIROS 1015 XUGA SILLEDA (PO) 2011
SAT BERDON 1156 XUGA LALÍN (PO) 2011
CONCHADOS, S.C. BEGONTE (LU) 2011
CARBALLO DE BAIXO, S.C. SARRIA (LU) 2011
A PEDRA SAT Nº 1188 XUGA FRADES (C) 2011
BATALLA, S.C. LOUSAME (C) 2011
FREIRE PÉREZ, S.C. ROIS (C) 2011
CARREIRA DE COLUNS MAZARICOS (C) 2011
GANADERÍA ANTELO, S.C. ZAS (C) 2011
CABANAS BARREIROS (LU) 2010
CASA POZO, SC LUGO (LU) 2010
MANUEL ARIAS DIAZ O INCIO (LU) 2010
PORTOBELLO MAÑON (C) 2010
FINCA VIQUEIRA TRAZO (C) 2010
PERFECTO, S.C. DUMBRIA (C) 2010
VEGA, C.B. CASTRO DE REI (LU) 2010
VARELA CASTROVERDE (LU) 2010
CASA CANEDA BOQUEIXÓN (C) 2010
GANADERIA MAREY CASTRO, S.C. POL (LU) 2010
SAT GRANDE RIBADEO (LU) 2009
FARIÑEIRO SAT Nº1049 XUGA RIBADEO (LU) 2009
CHINELO, CB RIBADEO (LU) 2009
CASA DE SAA BEGONTE (LU) 2009
SONIA FERNANDEZ MEIJOME LALIN (PO) 2009
GANADERIA VILAFERREIROS,S.C. MAZARICOS (C) 2008
CABANAS SANTIAGO (C) 2008
FERREIRO SILVA,S.C. BOQUEIXÓN (C) 2008
S.A.T. OS ARROXOS CASTRO DE REI (LU) 2008
S.A.T. HERBON NUÑEZ BARALLA (LU) 2008
CESARES HOLSTEIN, S.C. LOUSAME (C) 2007
NUVEIRA MAZARICOS (C) 2007
MANUEL GALLO GARCIA TRABADA (LU) 2007
MANTOÑO HOLSTEIN BARREIROS (LU) 2007
SC CASTRO SARRIA (LU) 2007
CASEIRO DE ERNES SAT 1086 XUGA COSPEITO (LU) 2007
CARLOS IGLESIAS CARREIRA TRABADA (LU) 2007
JOSE ANTONIO DOBALO LOPEZ SILLEDA (PO) 2007
LANDEIRA SDAD.COOP.GALEGA NEGREIRA (C) 2006
S.A.T. IGLESIAS 1040 XUGA A BAÑA (C) 2006
ESPERANTE CAAMAÑO,S.C. MAZARICOS (C) 2006
NAR-XOSE,SDAD.COOP.GALEGA RIBADEO (LU) 2006
GANADERIA FORCAO OUTEIRO DE REI (LU) 2006
S.C. OUTEIRO CHANTADA (LU) 2006
GANDEIRIA CID, S.C. BARREIROS (LU) 2006
NODI, S.C. BARREIROS (LU) 2006
S.A.T. LODOS E PEREZ N.940 XUGA A PASTORIZA (LU) 2006
EL PUMAR BOQUEIXÓN (C) 2005
GRANXA VIDUEIRA, S.C. ORTIGUEIRA (C) 2005
GRANXA CAXIGUEIRA ORTIGUEIRA (C) 2005
TUBIO LOUSAME (C) 2005
S.A.T. GAND.SEIJO 860 XUGA RIBADEO (LU) 2005
S.A.T. REY DE MIÑOTELO A PASTORIZA (LU) 2005
GANADERIA PENA BEGONTE (LU) 2005
S.A.T. VILAR-ALAXE CASTRO DE REI (LU) 2005
CASA DE BAIXO SARRIA (LU) 2005



Federación Frisona Gallega
Rúa Melide 25-27 Baixo - 15704 Santiago de Compostela
A Coruña - España Tfno./Fax +34 981 573 879 - +34 981 573 775
fefriga.com